Bezmaksas interaktīvie mācību materiāli

Šodien ekrāns un tehnoloģijas arvien ieņem lielāku vietu arī mācību procesa dažādošanā, lai padarītu to bērniem saistošāku un interesantu. Šajā sadaļā atradīsi bezmaksas mācību materiālus par ZIEMAS tēmu, ko izmantot uz interaktīvās tāfeles.

‼️Pielūko, lai Tev ir pieejamas Active Inspire un Microsoft Office Power Point, jo faili veidoti šajās programmās. Parasti, darba datoros tās jau mēdz būt iekšā, jo interaktīvās tāfeles nāk ar Active Inspire programmu komplektā, savukārt MS Office ir teju katrā datorā.

Sirsnīgā spēle

 Interaktīva spēle uz tāfeles par draudzības tēmu

Vienu gadu man tapa šāda spēle tāfelei, kad biju palūgta aizstāt grupas skolotāju tieši Valentīndienā. Saņēmu ziņu, ka bērni ir aicināti ģērbties sarkanā krāsā un ka viņi šajā dienā gaida attiecīgu tematiku arī nodarbībās. Tāpēc izveidoju šo spēli, kurā centos apvienot matemātiku, valodu, nedaudz fizisku izkustēšanos un mūziku. 

Tākā tuvojas Valentīndiena, un daudzi skolotāji cenšas izdomāt kādas aktivitātes nodarbībām par šo tēmu, nolēmu padalīties ar šo materiālu.

Princips spēlei sekojošs - bērni sadalās divās komandās. Nepieciešams metamais kauliņš. Grupās, nereti, ir lielie metamie kauliņi, tad var izmantot to. Katra komanda met kauliņu, attiecīgi pavirzoties uz priekšu spēles laukumā (pats pirmais slaids). Uz sirsniņas jāuzklikšķina, lai pārbaudītu, vai tur nav paslēpies uzdevums. Uzdevumus aicināju izpildīt visiem bērniem kopā, bet var arī likt darīt konkrētajai komandai, kas lauciņu atvērusi.

Šeit lejupielādējama šī interaktīvā PowerPoint slīdrādes spēle.

Savukārt, te ir saraksts, kurā redzams, zem kādiem lauciņiem ir uzdevumi vai darbības un kas jādara skolotājam.

Profesijas

Interaktīva mūzikas klausīšanās un piedziedājuma apguves aktivitāte Didža Rijnieka dziesmai "Katrs darbiņš ir tā vērts".

Kad 2020.gada pavasarī iestājās mājsēde, visiem pedagogiem bija liels izaicinājums attālinātajā darbā. Toreiz man tapa šī aktivitāte, ko sūtīju savām grupu skolotājām. 

Šajā bezmaksas failā ir vairāki uzdevumi:

  1. Klausīties dziesmu, tad klikšķināt uz profesiju pārstāvju attēliem, kuri pieminēti dziesmas pantos.
  2. Pārejot uz nākamo sadaļu, seko aktivitāte, kurā jāatceras konkrēta secība, kādā par katru tika dziedāts. Uzdevumā tiek jautāts, kuras profesijas pārstāvis tika pieminēts, piemēram, pirmajā pantā. Tad var uzspiest uz zaļās bultiņas noklausīties tikai pirmo pantu, pēc kura uzklikšķināt uz attiecīgā attēla. Nekas, ja uzdosiet šo darbiņu veikt bērniem arī patstāvīgi, un viņi nepaklausoties klikšķinās visus attēlus pēc kārtas - pantam neatbilstošie attēli izzūd, ja tos nospiež.
  3. Tālāk bērni tiek aicināti apgūt dziesmas piedziedājumu, vispirms skandējot tā tekstu, tad izplaukšķinot tā ritmu, tad apvienojot skandēšanu ar ritmizēšanu un, visbeidzot, pa 2 daļām atkārtojot piedziedājuma dziedājumu pēc iedziedātā parauga.
  4. Šī sadaļa pirmajā reizē nevar izdoties, ja bērni panta tekstu vēl nebūs apguvuši iepriekš, jo beigās visi tiek aicināti dziedāt visu dziesmu ar fonogrammu. Pirmajā reizē var aicināt bērnus dziedāt tikai piedziedājumu, tad citās nodarbībās pamācīties pantu tekstus un tad jau varēsiet dziedāt arī visu dziesmu kopā!

Katru sadaļu ir iespējams atvērt arī atsevišķi, jo ir 2. slaids ir izveidots kā izvēlne.

Bezmaksas fails pieejams, klikšķinot te.

Atzīmēšu, ka faila publicēšana ir saskaņota ar autoru, Didzi Rijnieku, kurš devis atļauju ar to dalīties plašākam pedagogu lokam. 

Lai jums visiem labi noder! 

Krāsainās klavieres

Šajā failā ir attēlā redzamie klavieru taustiņi ar krāsainiem nošu nosaukumiem, uz kuriem uzspiežot, atskan attiecīgā nots (iespēlēta ar metalofonu). Šis var kalpot kā aktivitāte grupā pie interaktīvās tāfeles. Bērni var brīvi spēlēt (paa vienam gan) taustiņus, kā arī pēc kāda parauga spēlēt un minēt dziesmiņas utml.

Bezmaksas PowerPoint mācību fails lejupielādējams, klikšķinot te.

Veikala sadaļā pie interaktīvajiem mācību materiāliem iegādei pieejams arī apjomīgāks krāsaino klavieru fails, kurā iekļauta arī sadaļa ar 15 latviešu tautasdziesmu fragmentiem, kurus jānospēlē un jāatmin. Sīkāk apskatīt var te.