Krabis
Mana dziesmiņa par krabi, kas spēlē savas kastaņetes, tapa jau vairākus gadus atpakaļ. Veidoju attālinātu video par ūdens radībām, un ļoti vēlējos iesaistīt mūzikas nodarbībā kastaņetes, jo, personīgi man, šis instruments tiek izmantots salīdzinoši retāk ar bērniem kā pārējie. Dziesma izvērtās diezgan atsvaidzinoša, manuprāt - ar savdabīgām tonalitāšu un skaņkārtu saspēlēm. Tāpēc tā vislabāk būs piemērota lielākiem bērniem, sākot ar sagatavošanas vecumu un arī sākumskolā.
Vistiņas oliņas
Tā vislabāk piemērota būs bēniem no 4 gadu vecuma, taču patīk arī nedaudz mazākiem.
Drīzumā būs pieejama arī PDF grāmatiņa, kurā šī rotaļdziesma arī būs iekļauta. Tāpēc seko jaunumiem! 😌
Dziesmiņa lejupielādējama šeit! 🎶
Rotaļas būtība ir tajā, ka vistiņa pazaudējusi oliņu, kura skan tāpat kā pati vistiņa, un, nu, dodas to meklēt. Gatavošanās darbiņš nav mazs, jo jāuztamborē vistiņa, kurai galvā ietamborēta šokolādes oliņas kapsula, kas pildīta ar kādu skanošo saturu. Kā arī, nepieciešamas oliņas katram bērnam, kas ir dažādi pildītas, taču dažas sakrīt arī ar vistiņas pildījumu.
Kad radās šī dziesma, biju bērnu kopšanas atvaļinājumā ar vidējo bērniņu. Tāpēc aizrautīgi uztamborēju veselu komplektu grupiņai - 4 vistiņas ar dažādu saturu un katrai vistiņai pa 5 tādām pašām oliņām.
Tomēr, kad atgriezos darbā un sāku šo rotaļu izmantot, sapratu, ka oliņu skaitam, kas sakrīt ar vistiņu, vajadzētu būt lielākam, citāda, nereti vistiņa "paiet" savai oliņai garām, un dziesmiņu dziedam daudz, daudz reižu, līdz atrodam vienu pāri. :)
Tāpēc mans ieteikums būtu komplektā, piemēram, 3 dažādas vistiņas un katrai kādas 8 atbilstošas oliņas.
Te foto ar manu komplektiņu iedvesmai (ceturtā vistiņa bija palikusi grupiņā pie bērniem). Neesmu diža rokdarbniece, darbojos ar entuziasma enerģiju, tādēļ katra vistiņa citādāka. :) Līdz ar to konkrētas shēmas, kā vistiņu uztamborēt man nav, bet zemāk būs video, pēc kura vadījos pati.
Te video, kur smelties informāciju, kā vistiņa tamborējama.
Šajā video smēlos pamata informāciju, kā vistiņu veidot un kur likt skanošo oliņu, proti - iedomājos, ka lieliski derēs galvā. :)
Ja nav iespēju uztamborēt vistiņu un oliņas, ticu, ka jums pašiem radīsies daudz interesantu ideju, kā šo rotaļu realizēt citādāk.
Būšu ļoti priecīga, ja padalīsieties ar idejām un atsauksmēm komentāros! 💛
Lai skanīgi un priekpilni! ☀️
Kristiāna.
Saulītes saukšana
Sirds tā vien gavilē pēc vēl un vēl patīkamajiem saulstariņiem! Ak, ziema ir, tiešām, skaista, tā ir, bet... ik gadu, tomēr, ap februāra beigām, mēs jau stipri alkstam pavasara, vai ne? Tad, nu, arī ar bērniņiem saucam Saulīti, dziedot šo dziesmiņu un ejot rotaļā.
Rotaļa paredzēta un derēs jau mazākiem bērniņiem, proti, no, aptuveni, 3 gadu vecuma. Tad apļa centrā var aicināt ieiet dažus bērnus, ļaut tiem izvēlēties kādus skaņu rīkus. Bērni centrā dziesmas laikā tup pie instrumentiem un iejūtas eža un lāča lomās (var izmantot arī pieres maskas, kas mazajiem ļoti patīk), kas guļ ziemas miegu. Pārējie bērniņi, kopā ar skolotāju, veido saulīti - centrā skolotāja tur lietussargu vai riņķi, kam piesietas dzeltenas platās lentas; katrs bērns tur savu lentu, iet ar to pa dejas ceļu, šūpo to, dziesmai skanot. Kad dziesma izskanējusi, skan starpspēle, kuras laikā "pamodušies" bērni centrā spēlē savus skaņu rīkus, savukārt, apkārt stāvošie plaukšķina plaukstas vai spēlē citus skanošos žestus (to var mainīt katrā pantā, ar bērniem iepriekš vienojoties).
Ar lielākiem bērniem šo dziesmu var mācīties izpildīt jau ar metalofonu pavadījumu.